Bojerowe Mistrzostwa Polski, Europy i Świata

Wyjazd zimą na Mazury wcale nie musi być szalonym pomysłem. Albo… właśnie niech będzie szalony! Wszak nic tak nie poprawia humoru, zwłaszcza w czasie, krótkich, zimowych dni jak odrobina szaleństwa.

I niech to będzie… wyjazd na żagle, „latające” żagle. Naprawdę! Bojer czyli ślizg lodowy to jednostka napędzana siłą wiatru, gdzie pędnikiem jest żagiel (rzadziej płat lotniczy), poruszająca się na płozach po zamarzniętych zbiornikach wodnych. O ślizgającym się bojerze mówi się że „lata”. Lata ich szczególnie dużo na Bojerowych Mistrzostwach Polski, Europy i Świata w klasie MONOTYP XV czyli podczas najważniejszej zimowej imprezy na Mazurach.

Odbywa się ona w lutym i marcu na odpowiednio zamarzniętych jeziorach. W 2015 r. zorganizowano ją w Rydzewie, na Jeziorze Niegocin po raz kolejny. I naprawdę było na co patrzeć. Ślizgi klasy Monotyp XV, mimo że niezbyt lekkie i małe (ich załogę tworzą dwie osoby) nierzadko osiągają prędkość oscylującą wokół 130 km/h! Towarzyszy temu mrożący krew w żyłach świst wiatru i stukot płóz o lód. Coś fantastycznego!

Dodaj opinię
Bojerowe Mistrzostwa Polski, Europy i Świata adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Bojerowe Mistrzostwa Polski, Europy i Świata, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Bojerowe Mistrzostwa Polski, Europy i Świata.
  • 11-500 Rydzewo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Bojerowe Mistrzostwa Polski, Europy i Świata opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij