Festiwal Kultury Kresowe

Wakacyjną wizytówką Mrągowa jest również sierpniowy Festiwal Kultury Kresowej. Jest on wielkim świętem kresowiaków, którzy na stałe mieszkając na Białorusi, Litwie, Łotwie i Ukrainie, raz w roku spotykają się w Polsce, by swym rodakom śpiewem, tańcem, wierszem, dziełem sztuki czy kresową potrawą opowiedzieć o swej kulturze, pokazać jej bogactwo, tchnąć w pojęcie „kresy” nowe życie.

Przez 3 dni festiwalu odbywają się występy zespołów pieśni i tańca, kapel oraz chórów. Towarzyszą temu wystawy plastyczne, fotograficzne, rękodzieła, wieczory poetyckie, kiermasze i degustacje kresowych potraw. Punktem kulminacyjnym programu jest koncert galowy w mrągowskim amfiteatrze. Festiwalowe wydarzenia transmitowane są w TVP 2 i TV Polonia.

Festiwal Kultury Kresowej powstał w 1995 roku z inicjatywy Towarzystwa Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, natomiast jego celem jest przybliżenie i popularyzacja kultury polskiej z obszaru Kresów Wschodnich. Głównym organizatorem wydarzenia jest mrągowskie Centrum Kultury i Turystyki.

Dodaj opinię

Wejścia na większość imprez w ramach Festiwalu Kultury Kresowe w Mrągowie są bezpłatne - z wyjątkiem biletowanego koncertu galowego. Ceny za wejściówki kształtują się zazwyczaj w granicach:

  • do strefy VIP - 70 zł
  • miejsca I kategorii - 55 zł
  • miejsca II kategorii - 45 zł
  • miejsca III kategorii - 25 zł
Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.
Festiwal Kultury Kresowe adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Kultury Kresowe, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Kultury Kresowe.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Kultury Kresowe opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij