Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej

Lipcowy Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej „Szanty w Giżycku jest kolejnym obok Wielkiego Otwarcia Sezonu świętem, goszczących w mieście wodniaków.

Przez trzy wieczory z amfiteatru znajdującego się w Twierdzy Boyen rozbrzmiewają szanty, „szuwarowo-bagienne” pieśni, do których każdy, kto choć raz sam je podczas żeglugi zaśpiewał, ma niegasnący sentyment. Festiwal gościł m.in. Andrzeja Koryckiego, Pawła Leszoskiego z zespołem, Jerzego Porębskiego, Grzegorza Tyszkiewicza oraz Perły i Łotry, Ryczące Dwudziestki, Spinakery, Stare Dzwony.

Bardzo często występujący na nim muzycy traktują go jako pierwszy krok do kariery. W dużej mierze pomaga im w tym odbywający się w czasie festiwalu konkurs na najlepszego wykonawcę. Imprezie towarzyszą warsztaty marynistyczne, koncerty dla dzieci i gawędy ludzi morza.

Dodaj opinię
Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Festiwal Piosenki Żeglarskiej i Morskiej opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij