Międzynarodowy Jarmark Folkloru

Bardzo ciekawą imprezą, zwłaszcza dla miłośników folkloru jest odbywający się w mieście Międzynarodowy Jarmark Folkloru (lipiec/sierpień) organizowany przez Muzeum Kultury Ludowej.

Stanowi on fantastyczną okazję do spotkania z żywą kulturą ludową przede wszystkim Polski północno-wschodniej.

W czasie jarmarku mają miejsce występy zespołów folklorystycznych, kapel i solistów zarówno z Polski, jak i krajów ościennych, m.in. z Rosji, Litwy, Białorusi oraz występy teatrów ludowych.

Odbywają się także targi sztuki i rękodzieła autorstwa twórców polskich, jak i pochodzących m.in. z Gruzji czy Armenii.

Dużym zainteresowaniem cieszą się pokazy rzemiosł tradycyjnych, jak choćby kowalstwa, garncarstwa, tkactwa na krosnach, wyrobu świec z wosku pszczelego, obróbki bursztynu.

Wydarzenie urozmaicają również okolicznościowe wystawy i rozmaite konkursy, a wśród nich „Konkurs na przysmak regionalny”, w którym zwycięzcami był m.in. chleb żytni wolski na zakwasie, kindziuk, śliwowica mirabelka.

Dodaj opinię
Międzynarodowy Jarmark Folkloru adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Międzynarodowy Jarmark Folkloru, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Międzynarodowy Jarmark Folkloru.
  • 11-600 Węgorzewo
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Międzynarodowy Jarmark Folkloru opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij