Muzeum Reformacji

Chętni mogą odwiedzić mieszczące się przy kościele Muzeum Reformacji. Placówka powstała w 1973 r., a jej założycielem był ksiądz Władysław Pilch-Pilchowski, pełniący wówczas posługę proboszcza wspólnoty ewangelicko-augsburskiej (luterańskiej) w Mikołajkach. W całej Polsce muzeów tego typu jest bardzo mało, dokładniej to dwa. Na wystawach prezentowane są kancjonały ewangelickie, postylle, modlitewniki, polskie i obcojęzyczne wydania Pisma Świętego z okresu od XVII w. do współczesności. Znajdują się tam także tłumaczenia Konfesji Augsburskiej i pism Marcina Lutra, dokumenty parafialne z XVII-XIX w. oraz fotografie ukazujące niegdysiejsze Mikołajki i wydarzenia z życia parafii.

Muzeum zapewnia możliwość fachowego oprowadzenia i uzyskania dokładniejszych informacji związanych z protestantyzmem i reformacją w Polsce (również w języku niemieckim). Początkowo zbiory były eksponowane w kościele, ale od 2002 r. zostały przeniesione do nowego budynku przy Parafii ewangelickiej w Mikołajkach.

Dodaj opinię

Instytucja założone w 1973 r. przez proboszcza miejscowej parafii luterańskiej. Wystawy i zgromadzone eksponaty - listy, modlitewniki, święte księgi, listy, zdjęcia, dokumenty etc. - pozwalają lepiej poznać dzieje protestantyzmu. Muzeum Reformacji w Mikołajkach koncentruje się na tym, co działo się na ziemiach polskich, acz nie pomija kontekstu ogólnego.

Muzeum Reformacji adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Muzeum Reformacji, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Muzeum Reformacji.
Ceny biletów / cennik wejść do Muzeum Reformacji. Redakcja serwisu www.gizycko.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Muzeum Reformacji cena biletu normalnego: 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Muzeum Reformacji opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij