Noc Świętojańska

Szczególną, nieco tajemniczą atmosferą charakteryzują się obchody Nocy Świętojańskiej w Giżycku (przypadającej na czerwiec), w pewnej części nawiązujące nieco do pradawnych rytuałów oraz wierzeń Słowian, Germanów i Celtów. W najkrótszą letnią noc z 23 na 24 czerwca, na giżyckiej plaży odbywają się koncerty zespołów muzycznych, widowiska ukazujące tradycyjne obrzędy sobótkowe czy uroczyste puszczanie wianków.

Organizowane są również liczne konkursy i zabawy dla publiczności.

Dodaj opinię

Każdego roku, między 23 a 24 czerwca Giżycko w pewien sposób kontynuuje święto, które czcili już starożytni Słowianie, Celtowie i inne ludy. Noc Świętojańska w mazurskim kurorcie pozwala posłuchać wspaniałych koncertów, obejrzeć niezwykłe rekonstrukcje pradawnych obrzędów, podziwiać paradę udekorowanych statków… Krótko mówiąc: świetnie się bawić.

Noc Świętojańska adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Noc Świętojańska, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Noc Świętojańska.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Noc Świętojańska opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij