Park linowy Wiewióra

Jak reklamują się gospodarze - największy park linowy na Mazurach. Na trzech zróżnicowanych trasach przygotowano w sumie 50 przeszkód, przy czym ośrodek systematycznie rozbudowywany jest o kolejne atrakcje. Przykładowo: na sezon wakacyjny 2017 zaplanowano debiut całkowicie nowej trasy, koncentrującej się wyłącznie na zjazdach tyrolskich.

Park linowy Wiewióra mieści się zaraz przy głównej bramie do Twierdzy Boyen, nad brzegami jeziora Popówka Mała. Mnogość wyzwań sprawia, iż każdy znajdzie tu coś w sam raz dla siebie: pełne energii dzieci, osoby szczycące się wysoką sprawnością i świetną kondycją, a także ci, którzy aktywnie spędzają czas rzadziej niż od święta. Każdy z torów przeszkód ma konkretne wymagania dot. minimalnego wzrostu.

Trasa niska składa się z 13 etapów, maksymalna wysokość to 3 m nad ziemią - w sam raz dla dzieciaków i początkujących. Przy czym nie jest tak banalnie prosta, jak to bywa w większości parków linowych w Polsce. Pokonanie trasy średniej stanowi już poważne wyzwanie, głównie z uwagi na podwieszane, bujające się “kładki”. 17 przeszkód znajduje się na poziomie 6-9 metrów. Z kolei trasa wysoka wymaga przebycia 20 etapów - na początku jest trudno, ale zwieńczeniem tej ścieżki są niebywale ekscytujące tyrolki, na których zjeżdża się ok. 10 metrów nad lustrem wody jeziora.

Dodaj opinię

W parku linowym Wiewióra płaci się za przejście każdej trasy:

niskiej - 20 zł

średniej - 25 zł

wysokiej - 30 zł

Informujemy, iż cennik może różnić się od zamieszczonego powyżej, co zależy od właściciela atrakcji.

Bodaj największa placówka tego typu na Mazurach, a do tego regularnie rozbudowywana. Park linowy Wiewióra dysponuje trzema trasami (od sezonu 2017 czterema), na których przygotowano ponad 50 rozmaitych, wysoko zawieszonych przeszkód: mostów, drabinek, skoków Tarzana, chybotliwych kładek etc. Wyjątkowo wiele emocji dostarczają tyrolskie zjazdy nad taflą jeziora.

Park linowy Wiewióra adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Park linowy Wiewióra, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Park linowy Wiewióra.
Ceny biletów / cennik wejść do Park linowy Wiewióra. Redakcja serwisu www.gizycko.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 20 zł
    Park linowy Wiewióra cena biletu normalnego: od 20 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Park linowy Wiewióra opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij