Rezerwat leśny Mokre

Rezerwat leśny „Mokre” położony na wschód od miejscowości Radzieje oddalonej od Srokowa 14 km na południowy wschód, utworzono na półwyspie Jeziora Mamry, by chronić fragment lasu łęgowego jesionowo-olszowego, z domieszką wiązu pospolitego i dębu szypułkowego.

Dodaj opinię

Obszar ochrony dzikiej przyrody na terenie nadleśnictwa “Borki”, utworzony w 1958 roku. Rezerwat zajmuje powierzchnię 7 hektarów terenu pomiędzy jeziorami Dargin oraz Mamry. “Mokre” to enklawa całkowicie naturalnego lasu łęgowego. Rosną tutaj przede wszystkim jesiony, olsze, dęby szypułkowe oraz wiązy pospolite. Niektóre drzewa mają już grubo ponad 150 lat.

Rezerwat leśny Mokre adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat leśny Mokre, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat leśny Mokre.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat leśny Mokre opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij