Rezerwat Spytkowo-Torfowisko

Przy okazji wizyty w Spytkowie, w Muzeum Indian, warto zajrzeć do rezerwatu „Spytkowo-Torfowisko” usytuowanego kilometr na wschód od wsi.

Rezerwat zajmuje powierzchnię 2,1 ha i utworzony został w 1958 r. przede wszystkim dla ochrony torfowiska przejściowego ze stanowiskiem wierzby lapońskiej. Krzew ten dorastający nawet do 2 m wysokości, objęty jest w Polsce ścisłą ochroną gatunkową.

W kraju występuje wyłącznie w Karkonoszach, na Wyżynie Lubelskiej i właśnie w północno-wschodniej Polsce, w rejonie Mazur.

Dodaj opinię

Nieco ponad dwuhektarowy obszar, utworzony z mocy prawa w 1958 roku. Spytkowskie torfowisko traktuje się jako wyjątkowo cenny przyrodniczo teren z uwagi na stanowiące polodowcowy relikt wierzby lapońskie - te krzewy występują w Polsce tylko w kilku stanowiskach. Poza nimi, ścisłą ochroną objęte są tutaj jeszcze storczyki krwiste oraz rosiczki okrągłolistne.

Rezerwat Spytkowo-Torfowisko adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Rezerwat Spytkowo-Torfowisko, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Rezerwat Spytkowo-Torfowisko.
  • Ulica
    Spytkowo
    Rezerwat Spytkowo-Torfowisko mieści się przy ulicy Spytkowo w Giżycku
  • 11-500 Giżycko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Rezerwat Spytkowo-Torfowisko opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij