Stacja badawcza PAN Popielno

Z punktu widzenia uczonych - niezwykle istotna placówka naukowa, gdzie trwają intensywne prace nad ochroną i odtworzeniem przyrodniczego bogactwa Warmii i Mazur. Bliskość Puszczy Piskiej sprzyja realizacji takich ambitnych projektów. Niejako przy okazji powstała świetna atrakcja dla turystów: ośrodek jeździecki, muzeum przyrodnicze, swego rodzaju mini-zoo i centrum edukacji ekologicznej w jednym.

Polska Akademia Nauk prowadzi tutaj szeroko zakrojone programy, m.in. hodowli tarpanów i koników polskich, aktywnej ochrony bobrów, badania zachowań jeleni szlachetnych, zachowanie polskiej czerwonej rasy bydła i jeszcze kilka innych. Do stacji badawczej należą m.in. kilka ferm doświadczalnych, kompleks leśny o powierzchni 1600 ha czy ornitologiczny rezerwat na jeziorze Warnołty.

Goście mogą tutaj z bardzo bliska poznać wiele interesujących zwierząt. Przewodnik zawsze ma w zanadrzu mnóstwo ciekawostek, a na terenie stacji utworzono też dwie ścieżki edukacyjne (10 i 6 km), koncentrujące się na bogactwie świata roślin. Z kolei w zabytkowym, XVIII-wiecznym spichlerzu przygotowano stałą ekspozycję, związaną z działalnością i dorobkiem stacji PAN. Są tu choćby ogromna kolekcja poroży, zdjęcia, tablice informacyjne, szkielety (i inne preparaty) czy… wozy i sanie zaprzęgowe z różnych epok.

Termin i szczegóły wizyty w stacji należy (dla pewności) uzgodnić wcześniej telefonicznie. Dla grup zorganizowanych - zwłaszcza przyjeżdżających na zielone szkoły i letnie kolonie - przewidziane są wyjątkowo bogate programy pobytu.

Dodaj opinię

Jeden z najważniejszych ośrodków PAN w terenie, powołany do ochrony i wzbogacenia naturalnych zasobów Mazur. W Popielnie działa się wielorako: hoduje konie i tarpany, czuwa nad ornitologicznym rezerwatem, prowadzi fermy bobrów i jeleni. A turyści mogą to wszystko obejrzeć z bardzo bliska. Na terenie stacji, w zabytkowym spichlerzu, urządzono tematyczne muzeum.

Stacja badawcza PAN Popielno adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Stacja badawcza PAN Popielno, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Stacja badawcza PAN Popielno.
Ceny biletów / cennik wejść do Stacja badawcza PAN Popielno. Redakcja serwisu www.gizycko.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • od 5 zł
    Stacja badawcza PAN Popielno cena biletu normalnego: od 5 zł
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Stacja badawcza PAN Popielno opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij