Wieża Ciśnień

Widok na Giżycko i jego okolice równie ładny jak ze Wzgórza św. Brunona rozpościera się z miejscowej, sięgającej 25 m wysokości Wieży Ciśnień. Wzniesiono ją na niewielkim wyniesieniu w 1900 r., z czerwonej cegły, w stylu neogotyckim, z ciekawymi sklepieniami zewnętrznymi wokół jej korony.

Przez blisko 100 lat zaopatrywała ona Giżycko w bieżącą wodę. Znajdujący się w niej zbiornik wodny mieścił w sobie ok. 200 m³ wody. Dzisiaj wnętrza zabytku, nad wejściem którego widnieją herb miasta i herb mazurski zajmuje muzeum z eksponatami ukazującymi życie dawnych mieszkańców Giżycka oraz kawiarnia z tarasem widokowym, wyposażonym w lunety.

Dodaj opinię

Zabytek hydrotechniki z 1900 roku, wybudowany w stylistyce neogotyckiej. Głównym budulcem była czerwona cegła. 25-metrowa wieża, której zbiornik ma pojemność 200 tys. litrów, spełniała swoją podstawową funkcję do 1996 r. Po poważnej modernizacji konstrukcji, zaczęły tu działać klimatyczna kawiarnia oraz miejskie muzeum, prezentujące minione dzieje Giżycka.

Wieża Ciśnień adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wieża Ciśnień, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wieża Ciśnień.
  • Dostępne w deszczową pogodę
Ceny biletów / cennik wejść do Wieża Ciśnień. Redakcja serwisu www.gizycko.org.pl nie ponosi odpowiedzialności za ich aktualność.
  • 5 zł
    Wieża Ciśnień cena biletu ulgowego: 5 zł
  • 10 zł
    Wieża Ciśnień cena biletu normalnego: 10 zł
  • Grupowy 3-9 zł/os.
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wieża Ciśnień opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij