Windsurfing

Choć uprawianie windsurfingu nie należy w Giżycku do zajęć najłatwiejszych, wciąż znajduje wielu zwolenników.

Baza nad Jeziorem Niegocin przeznaczona jest przede wszystkim dla osób średnio i zaawansowanych. W sezonie letnim panuje tu duży ruch jachtów, motorówek, kajaków, rowerów wodnych i statków Żeglugi Mazurskiej, ponadto zejście na wodę jest dosyć trudne, pomijając zatłoczoną wówczas, miejską plażę, z której ciągnie się ok. 20-metrowa, piaszczysta płycizna.

Port jachtowy sprawia, że przy brzegu jest od razu głęboko. Windsurferzy za w miarę dobre miejsce startowe uważają maleńką płyciznę za wodną stacją paliw.

W mieście znajdują się sklepy windsurfingowe (ul. Nadbrzeżna 15, Mickiewicza 2), wypożyczalnie specjalistycznego sprzętu (ul. Moniuszki 22, ul. Nadbrzeżna 15), szkoła sportów wodnych (ul. Kilińskiego 14), w usytuowanych 6 km na południowy zachód od miasta Wilkasach szkoły windsurfingu (ul. Niegocińska 1, Klonowa 19) prowadzące również wypożyczalnie, podobnie jak szkoła w położonych 12 km na północny wschód od Giżycka Kruklankach (ul. 22 lipca 38).

Dodaj opinię

Wprawdzie w pełni sezonu na mazurskich jeziorach bywa dość tłoczno, ale windsurferzy zawsze znajdą dla siebie dość miejsca. Tyczy się to głównie doświadczonych użytkowników deski z żaglem, choć nie brakuje takich, którzy dopiero zaczynają samodzielne schodzenie na wodę. W Giżycku i najbliższych okolicach nie brakuje fachowych instruktorów i wypożyczalni.

Windsurfing adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Windsurfing, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Windsurfing.
  • 11-500 Giżycko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Windsurfing opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij