Wzgórze Św. Brunona

Legenda niewiele robi sobie z faktu, że w świetle badań naukowych nie znajduje potwierdzenia. W przeciwnym razie nie byłaby sobą. Dlatego też, pomimo braku dowodów, od wieku wśród mieszkańców Giżycka krąży wieść o tym, że św. Brunon właśnie w ich miejscowości dokonał żywota.

Jej gorliwym propagatorem był miejscowy pastor Ernst Trincker, który w 1910 r. postarał się o odsłonięcie pamiątkowego krzyża na wyeksponowanym w mieście miejscu - wzgórzu św. Brunona, gdzie święty wraz ze swymi 18 towarzyszami miał ponieść męczeńską śmierć. Z czasem, wzgórze stało się jednym z ulubionych celów niedzielnych spacerów giżycczan i ich gości. Wszak rozpościera się stamtąd ładny widok na miejscowość i jej okolice.

Wzgórze świętego Brunona leży ok. 1,5 km od centrum Giżycka, między Jeziorem Niegocin a Twierdzą Boyen, przy ścieżce spacerowej i linii kolejowej z Giżycka do Wilkasów.

Dodaj opinię

Wypoczynkowy zakątek parkowy i zarazem miejsce zadumy i refleksji o niezwykłym klimacie, wyrosłe z mitu. Otóż według lokalnych legend, podsycanych jeszcze przez niektórych duchownych, święty Brunon właśnie pod Giżyckiem zginął męczeńską śmiercią. W 1910 r., staraniem pastora Ernsta Trinckera, na wzgórzu nad brzegami Niegocina ustawiono pamiątkowy krzyż.

Wzgórze Św. Brunona adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Wzgórze Św. Brunona, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Wzgórze Św. Brunona.
  • Ulica
    Świętego Brunona
    Wzgórze Św. Brunona mieści się przy ulicy Świętego Brunona w Giżycku
  • 11-500 Giżycko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Wzgórze Św. Brunona opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij