Zabytkowe kamienice

Wiele ulic Giżycka może poszczycić się ładnie zachowanymi, XIX-wiecznymi kamienicami zwykle zbudowanymi z czerwonej cegły.

Szczególnie warte uwagi są kamienice przy ulicy Warszawskiej, np. budynek sądu z 1865 r. i Dom Opieki Społecznej z 1867 r., przy al. 1 Maja Liceum Ogólnokształcące z 1891 r., przy ul. Konarskiego kamienica z krzyżem (dawny szpital) z 1897 r.

Dodaj opinię

W Giżycku w całkiem niezłym stanie zachowało się stosunkowo liczne grono stylowych pruskich kamienic, wzniesionych z czerwonej cegły w XIX stuleciu. Wśród zabytków miejskiej architektury wyróżniają się m.in. siedziba sądu (1865r.) i dom opieki społecznej (1867r.) przy ul. Warszawskiej, dawny szpital na ul. Konarskiego i budynek liceum na Alei 1 Maja.

Zabytkowe kamienice adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Zabytkowe kamienice, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Zabytkowe kamienice.
  • Ulica
    Warszawska
    Zabytkowe kamienice mieści się przy ulicy Warszawska w Giżycku
  • 11-500 Giżycko
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Zabytkowe kamienice opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij