Wielkanoc na Mazurach w Giżycku to znakomita propozycja na krótki, za to jakże przydatny wypoczynek. Nie dość, że przyjazd do polskiej Krainy Wielkich Jezior w sposób naturalny wiąże się z wieloma możliwościami ciekawego spędzenia czasu: uprawianiem wielu różnych sportów, podziwianiem cudownej przyrody i oryginalnych zabytków, poznawaniem zawiłej historii regionu… I co najlepsze, w tej szerokiej palecie możliwości nie ma miejsca na żadne domowe obowiązki.

Znaczna - i zdaje się systematycznie rosnąca - część wszelkiego rodzaju ośrodków wypoczynkowych w Giżycku przygotowuje specjalne oferty na Wielkanoc. W pakiecie z kilkoma noclegami obowiązkowo znajduje się świąteczne śniadanie (oraz pozostałe uroczyste posiłki). Pojawiają się też różnego typu dodatki, jak okolicznościowy upominek od Zająca. Tak czy inaczej, nad turystami nie ciążą żadne z tych męczących obowiązków, które w domu trzeba odrobić osobiście. Zamiast “syzyfowych prac” - pełny relaks nad jeziorem.

Wielkanoc na Mazurach w Giżycku zachęca do tego, żeby spróbować swoich sił w żeglarstwie i innych sportach wodnych, takich jak windsurfing. W końcu pięknych akwenów do treningu nie brakuje, stosowny sprzęt zapewnią wypożyczalnie lub szkółki. Gdyby pogoda spłatała figla i jeziora zostały skute taflą lodu, można spróbować np. bojerów. Wycieczki krajoznawcze najlepiej urządzać rowerem lub kajakiem. Jest też możliwość, by wybrać się w rejs jednym z portowych statków.

Miłośnicy zwiedzania intrygujących i historycznych zakątków, spędzający Wielkanoc nad jeziorami w Giżycku, będą mieli aż nadto okazji, by oddać się swojemu hobby. W pobliżu miasta można zobaczyć m.in. parę krzyżackich zamków, pozostałości potężnej niegdyś Twierdzy Boyen. Świąteczne nabożeństwa to idealna sposobność do zobaczenia pięknych kościołów, takich jak pod wezwaniem św. Brunona czy świątynia ewangelicka. Warto też pomyśleć nad nieco dalszymi wyprawami, np. do zagrody żubrów w Wolisku, Muzeum Mazurskiego w Kętrzynie czy słynnego Wilczego Szańca.

Wielkanoc na Mazurach w Giżycku zagwarantuje te kilka dni przyjemnego odpoczynku w zachwycających okolicznościach przyrody. Taka odmiana od świątecznej gorączki w domu z pewnością się przyda.


REKLAMA: Tym, którzy wybierają się nad morze, polecamy Wielkanoc nam morzem w Bałtyk Resort w Rewalu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Oferta na Wielkanoc w górach w Pensjonacie Karkonoski SPA w Karpaczu.

Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij