Kętrzyn

Byłoby błędem pominąć to miasteczko na trasie mazurskiej wędrówki. Usytuowany 36 km na północny zachód od Bogaczewa Kętrzyn jest bowiem jednym z ładniejszych, mazurskich miast, które może poszczycić się kilkoma znamienitymi zabytkami.

Jednym z nich jest wzniesiony z cegły, w drugiej połowie XIV w., gotycki kościół św. Jerzego w ciągu następnych stuleci wielokrotnie przebudowywany. W jego wnętrzu, na skutek zmian w jego architekturze po pożarze w 1500 r., zauważalne jest charakterystyczne odchylenie osi nawy środkowej w stosunku do osi prezbiterium. Zabytkową wartość miasta podnosi także gotycki zamek krzyżacki, którego początki sięgają drugiej połowy XIV stulecia. W 1945 r. zamek spłonął po czym w latach 60 XX w. został zrekonstruowany na podstawie XIX-wiecznych rycin.

W mieście zachowały się fragmenty murów miejskich z drugiej połowy XIV w., XIX-wieczne domy, neogotycki ratusz z XIX stulecia a także zbudowana w tym samym wieku, klasycystyczna loża masońska.

Dodaj opinię
Kętrzyn adres. Sprawdź jak dojechać samochodem czy autokarem, jak dojść na pieszo. Znajdź parking wybierając się do Kętrzyn, zobacz gdzie w Giżycku zaparkować samochód lub autokar. Lokalizacja, mapa dojazdu z oznaczeniem Kętrzyn.
  • 11-400 Kętrzyn
Co myślicie, czy polecacie, czy warto zobaczyć - odwiedzić: Kętrzyn opinie pozostawione przez internautów. Czy warto z małymi dziećmi - jaka jest Wasza opinia?
Ocena
Polecane dla:
Dla dwojga
Dla dzieci
Dla dorosłych
Dla seniorów
Tagi
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij