Giżycko - informacje praktyczne o miejscowości

Dojazd do Giżycka

W centralnej części Pojezierza Mazurskiego we wschodniej części województwa warmińsko–mazurskiego, na północny-wschód od Olsztyna położone Giżycko. Malownicza miejscowość w Krainie Wielkich Jezior. Miasto położone jest na tzw. Wyspie Giżyckiej otoczonej jeziorami i kanałami. Otacza je kompleks jezior - Niegocin, Kisajno, Tajty i Wojsak. Jeziora połączone są kanałami – Giżyckim (Łuczńskim), Niegocińskim oraz kanałem Piękna Góra.

Przez miasto przebiega linia kolejowa 38 Białystok – Głomno, która prowadzi przez Ełk, Korsze i Olsztyn. Natomiast w samym mieście krzyżują się najważniejsze dojazdy dróg, które prowadzą do Olsztyna 59, Węgorzewa 63, Kętrzyna 592, Bartoszyc 592, Pisza 63, Mikołajek 643, Łomży 63 i Suwałk 655. Do Giżycka możemy również dotrzeć w sposób nie typowy, który urozmaici podróż. Jest to trasa szlaku żeglugowego, którą możemy dostać się do Giżycka. Wszelkiego rodzaju informację, jak dojechać, możemy znaleźć za pomocą wyszukiwarki Goeuro.pl. Najbliższym miastem Giżycka jest Olsztyn połączony magistralą kolejową, która biegnie przez powiat giżycki – jest to linia Olsztyn – Kętrzyn – Giżycko – Ełk – Białystok. Stanowi ona główną magistralę łączącą Szczecin i Trójmiasto z Białymstokiem.

W mieście działa komunikacja miejska PKS, która jest obsługiwana przez Gminny Zakład Komunalny w Bystrym (GZK). Komunikacja miejska GZK w okresie letnim oferuje połączenia na terenie Giżycka, Wilkas, Pierkunowa, Pięknej Góry i Bystrego.

Giżycko posiada rozbudowaną obwodnicę, która przebiega w północnej części miasta, która łączy Giżycko z wioskami: Gajewo, Sulimy i Bystry. Przebiega między osiedlami Moniuszki, Kajki, Wilanów, Polamowiec. Obwodnicę tworzy siedem skrzyżowań. Głównymi szlakami drogowymi, które przebiegają przez powiat giżycki są to drogi krajowe: 59 łącząca Mrągowo z Giżyckiem oraz 63 biegnąca z Ostrowi Mazowieckiej przez Łomżę i Pisz do Giżycka. Ważnym węzłem jest droga krajowa nr 16 łącząca Bydgoszcz – Olsztyn – Biskupiec – Mrągowo – Ełk – Augustów.

rozwiń
Giżycko - informacje praktyczne o miejscowości
Podziel się
Udostępnij znajomym
Udostępnij